(0216) 378 55 27
Sosyal Medya Hesaplarımız

ADR TAŞIMACILIK

Anasayfa » ADR TAŞIMACILIK

Sarıkamyonet,  Tehlikeli malların Karayolu ve Uluslararası Taşımacılığı konusunda gerekli tüm yetki  belgelerine sahip olup,  konusunda eğitimli kadrosuyla AB taşıma standartlarına uygun ADR’li araçlar ile tüm kimya firmalarının ADR taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ADR Taşımacılık Anlaşması Nedir? 

Tehlikeli malların Kara yolu ile Uluslararası Taşımacılığına ait Avrupa Anlaşması olarak tanımlanan ADR taşımacılık anlaşması insan sağlığı ve çevre temizliğini de göz önünde bulundurularak tehlikeli maddelerin düzenli ve güvenli olarak kamuya açık olan kara yollarında taşınmasını sağlayan bir yönergedir. ADR  Taşımacılık faaliyetinin gerçekleşmesinde etkili olan gönderen, alıcı, doldurucu, yükleyici, boşaltıcı, ambalajlayıcı, taşımacı ve araçların çalışma koşullarını ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Sarıkamyonet Güvenli ADR Taşıma

Sarıkamyonet güvenli bir şekilde siyanür ve benzin gibi tehlikeli ve yanıcı maddelerin taşınabilmesi için ADR taşımacılık kurallarını göz önünde bulundurur. Taşıma işlemlerinin ilk basamağından son basamağı olan teslimata kadar her türlü güvenlik tedbiri alarak Güvenli ADR Taşımacılık hizmeti verir.  Bu noktada kurumsal kimliğe sahip olan firmamız  işinin ehli kişilerden destek almanız önemli olduğu gibi firmamız yasalarla belirtilen kurallar çerçevesinde gerekli sertifikalara sahip sürücülerle hizmet vermektedir.

ADR Taşımacılık Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Siz de uluslararası karayolları üzerinde tehlikeli maddelerin taşınması hususunda hizmet alacağınız firmaları seçerken oldukça dikkatli davranmanız gerekir. ADR taşımacılık belgesine sahip  sürücüleri bulunmayan bir firma ile çalışmanız tehlikeli maddeler taşınırken yaşanabilecek olası kazaların önüne geçilmesi mümkün olamayacaktır. ADR taşımacılık sertifikasına sahip sürücüler ve bu sürücülerin kullandığı ekipmanlar  sayesinde kaza olasılıklarını minimuma indirebilmek mümkün olacaktır. Tehlikeli maddelerin güven içerisinde ve sorunsuz bir şekilde taşınması için bu hususların mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir.

ADR Taşımacılık Kuralları Nelerdir?

İster kısa mesafede olsun ister uzun mesafede olsun tehlikeli maddelerin taşınması hususunda  taşıma işlemlerinin ADR taşımacılık kurallarıçerçevesinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir .

Sarıkamyonet ADR Taşımacılık Hizmeti

Sarıkamyonet Taşınacak maddenin araca yüklenmesinden tutunda taşınmasına, ambalajlama işlemlerinden yüklerin boşaltılmasına kadar her türlü konuda çok titiz ve  dikkatli davranır. Tüm bu işlemler sırasında gerekli ekip ve donanımların yerinde kullanılmasına önem verir. Bu konulara dikkat edilmediği takdirde yanıcı ya da patlayıcı olabilen bu tehlikeli maddelerin hem insan sağlığını tehdit edebileceği çevreye  akma ya da sızma gibi durumlarla  çevre kirliliğine neden olabilmektedir. Çevre dostu sarıkamyonet  ADR taşımacılık sertifikasına sahip olup, çevreye zarar gelmemesi ve bu zararın insan sağlığını tehdit edecek boyuta gelmemesi için uluslararası yönergelerin takip eder.

Tüm canlılar ve çevrenin güvenliğini esas alarak, sürekli denetim ve eğitimlerle, tehlikeli madde taşımacılığında müşterilerine hizmet vermektedir. ADR belgeleri ve ekipmanlarına sahip filosu, uzman ve eğitimli sürücüleri ile organik veya inorganik kimyevi madde ve gıda ürünleri lojistiği alanlarında, küresel ve yerel pazarlarda müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

ynı güzergahta taşınacak olan, birbirinden farklı müşterilere ait yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tırla taşıma faaliyetine parsiyel taşımacılık adı verilir.

Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yüklerle bir arada olduğundan, ekonomik olarak fayda sağlarsınız.

Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergahta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Taşıtmayı düşündüğünüz yüklerle ilgili olarak, iletişim sayfasını kullanarak firmamızla irtibata geçip, bilgi alabilirsiniz.

Parsiyel Yük / Parça Yük Taşıma Uygulama Detayları

Parsiyel yük taşıma faaliyetinde, birden fazla müşterinin parça yükü tek araçla taşınmaktadır. Taşınacak yükün, gideceği lokasyona göre araçlara yüklenmesi LIFO (Last In First Out) yöntemiyle gerçekleştirildiğinden, yüklerin karışması ihtimali yok denecek kadar azdır.

LIFO uygulaması kapsamında, araçtan ilk indirilecek parça yük, araca en son yüklenmekte ve bu sayede hem yükleme / indirme işlemlerinde zamandan tasarruf edilmekte, hem de yüklerin karışması ihtimali minimuma indirilmektedir.

Taşınacak yükler, check listler ile takip edilerek numaralandırılmakta ve numaralandırılmış şekilde sevkiyatları gerçekleştirilmektedir.

 

adr yükleme, adr yük taşıma, adr taşımacılık, adr nakliye, adr nakliyat, adr ev eşyası, adr nedir, adr lojistik, adr yük, adr eşya, adr yükleme nedir, adr nakliye firmaları, istanbul adr nakliye firmaları, istanbul şehirler arası adr nakliye, istanbul şehirler arası adr nakliyat, şehirler arası adr taşımacılık firmaları, şehir içi adr nakliye